Fatih Altaylı’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na: “Bu Para Nereden Geliyor?”

CHP’nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, siyaseti bırakmayacağı ve İstanbul ile Ankara’da açacağı ofislerle CHP’nin siyaseti için aktif olacağı iddia edilmişti. Gazeteci Fatih Altaylı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun sadece emekli maaşı geliri olduğunu hatırlatarak ‘bu paralar nereden geliyor?’ sorusunu sordu.

Kemal Kılıçdaroğlu, 13 yıllın ardından genel kurulda daha az oy alarak Özgür Özel’e koltuğu devretmek zorunda kalmıştı.

Siyaseti yakından takip edenler, 74 yaşındaki Kemal Kılıçdaroğlu’nun köşesine çekileceği ve aktif siyaseti bırakmasını bekliyordu ancak Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara ve İstanbul’da açacağı ofislerle siyasete devam edeceği ortaya çıkmıştı.

Gazeteci Fatih Altaylı, Kılıçdaroğlu’nun ofis açma işini sorguladı. Maliyet hesabı yapan Altaylı, giderlerde en ucuza kaçılsa bile iki ofisin aylık giderinin en az 400 bin lira olacağını söyledi.

“Kemal Bey’in bildiğimiz kadarıyla maaşı 62 bin lira emekli maaşı var. Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Bu suyu kim taşıyor, bu suyu kim döküyor?”

“Kemal Bey ile ilgili elimizde kalan son şey namus ve dürüstlüktü. Hani mutfak gariban mutfağıydı. Madem paran vardı mutfağı yaptırsaydın.”

“O ofisi ona tutanların çıkarı ne? Bu hırs kimin için, kime yol açmak için? Kemal Kılıçdaroğlu 13 sene boyunca partinin başındaydı. Partinin başındayken ne oldu ki arkasındayken ne olsun?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x