Karsan, İtalya pazarında büyümeye devam ediyor

Enerji Günlüğü’nün haberine göre Karsan, İtalya’da var olan 50 adetlik elektrikli araç filosunu 2023 yılı sonunda ikiye katlayarak 100 adede çıkaracak. Avrupa ve Kuzey Amerika’da bu yıl sonunda 1000 adet Karsan elektrikli araç hizmete sunulacak.

Geliştirdiği yüksek teknolojili ürünleriyle toplu taşıma sektörünün dönüşümüne öncülük eden Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret AŞ (KARSN), geçen yıl İtalya’da Emilia-Romagna bölgesinin en büyük yolcu taşıma şirketi olan TPER’den aldığı 24’ü kesin 7’si opsiyonel e-ATA siparişlerinin ilk araçlarını bölgeye teslim etti. İtalya’nın kuzeyinde Emilia-Romagna bölgesinde yer alan Bologna şehri Maggiore Meydanı’nda teslimat töreni gerçekleştirildi.

“İTALYA’DAKİ ELEKTRİKLİ ARAÇ FİLOMUZU İKİYE KATLAYACAĞIZ”

Törende yaptığı değerlendirmede geçen yıl imza attıkları sözleşmenin 18.2 milyon euro değerinde olduğunu söyleyen Karsan CEO’su Okan Baş, “TPER’den kazandığımız ihaleyle, Bologna’da hizmet vermeye başlayacak olan Karsan e-ATA araçlarımız hem şehrin ilk elektrikli 18 metre araçları, hem de İtalya’nın ilk pantograf elektrikli 18 metre araçları oldu. Birbirinden iddialı modellerimiz e-JEST ve e-ATAK satışlarımızdan sonra, şimdi de e-ATA ile İtalya pazarına girmekten mutluluk duyuyoruz. Otomotivin kalbi bu ülkedeki büyümemize güçlenerek hızla devam edeceğiz. Bugüne kadar İtalya’da var olan 50 adetlik elektrikli araç filomuzu 2023 yılı sonunda ikiye katlayarak 100 adede çıkaracağız. İtalya’da ve hedef ülkelerimizde büyümemizi sürdürerek Avrupa ve Kuzey Amerika’da bu yıl sonunda 1000 adet Karsan elektrikli aracımızı hizmete sunacağız” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x